12.10.2021.

23:42

DANCI IDU NA SVETSKO PRVENSTVO! Remi Ukrajinaca i Bosne i Hercegovine! /FOTO/

Reprezentacija Danske nastavila je seriju neverovatnih rezultata pobedom nad Austrijom na Parkenu - 1:0 (0:0)! Četa Kaspera Hjulmanda posle osam kola ima neverovatnu gol-razliku 27:0! Dakle, Danci još uvek nisu primili gol u ovim kvalifikacijama.

Večeras ih je do pobede vodio Joakim Mele koji je u 53. minutu iskoristio dobar pas Dilejnija i matirao Bahmana. Danci će u sledećem kolu igrati protiv Farana.

U istoj grupi Škoti su uz tešku mugu savladali Farska Ostrva, a jedini gol nameču postigao je London Dajks u 86. minutu susreta, dok su Izraelci savladali Moldaviju sa 2:1. Erhan Zahavi je doveo domaćina do vođstva, Munas Dabur je duplirao prednost Izdaelaca, a Nikolesku je u 94. minutu samo smanjio zaostatak svog tima.

Velika broba u grupi D nastavlja se i nakon sedmog kola! Selekcija Bosne i Hercegovine uspela je da ostane neporažena na gostovanju Ukrajincima i tako sačuva šanse za plasman u baraž - 1:1.

Ukrajina je povela golom Andreja Jarmolenka u 15. minutu, ali je Ahmedhodžić na deset minuta pre kraja doneo ogroman bod Bosni i Hercegovini pred nastavak kvalifikacija.