18.10.2021.

23:00

ARSENAL NE UME BEZ DRAME! Lakaze poništio Eduarovu "BOMBU"! Bez pobednika u londonskom derbiju!

Delovalo je da je Arsenal pronašao igru i ritam u Premijer ligi nakon košmarnog starta sezone, ali je otrežnjenje Mikelu Arteti stiglo već posle reprezentativne pauze i to u londonskom derbiju. Ipak, posle svega viđenog na Emiratima domaćin mora da bude zadovoljan bodom.

Arsenal je na svom terenu posle drame u finišu uspeo da osvoji bod protiv Kristal Palasa. Topdžije su vodile, Palas je uspeo da preokrene u druogom delu meča, ali je pobedu Orlova upropastio Aleksander Lakazet golom u sudijskoj nadoknadi - 2:2 (1:0).

Povele su Topdžije preko Pjera Emerika Aubamejanga u osmom minutu. Gabonac je solo prodorom uspeo da prođe odbranu Palasa i matirao Guaitu. Povukao se Arsenal posle vodećeg gola, gosti su pokušavali da iskoriste to, ali promene rezultata nije bilo.

Promenio je Patrik Vijeira pristup svojih momaka na poluvremenu, Palas je svesno prepustio posed Arsenalu, a Topdžije se nikako nisu snašle u kreiranju igre. Otvorilo je to mnogo prostora Orlovima u kontri, a već posle pet minuta gol Kristijana Bentekea promenio je dalji razvoj utakmice.

Razleteli su se fudbaleri Kristal Palasa po terenu, imao je Džordan Aju veliku šansu u 57. minutu, ali je Aron Ramsdejl sjajno reagovao. Ipak, golman Arsenala ništa nije mogao petnaestak minuta kasnije kada je Odson Eduar poslao bombu ka njegovom golu. Lopta se odbila o preču i zakucala u mrežu za potpuni preokret.

Imao je Arsnal šansu u finišu meča kada je Kiran Tirni pogodio stativu, tražili su potom domaći i penal, ali je Majk Din samo odmahnuo rukom nakon blagog starta pred Guaitinim golom. Činilo se da vremena više nema, a onda je Aleksander Lakazet bio najspretniji u šesnaestercu i iskoristio jednu odbijenu loptu da donese makar bod Arsenalu.