19.10.2021.

20:41

PETARDA SITIJA U LŠ! Građani izbili na čelo tabele, Sporting slavio u Istanbulu /VIDEO/

Fudbaleri Mančester sitija su u gostima savladali Klub Briž rezultatom 5:1, u okviru grupe A.

Prvi gol na meču dao je Žoao Kanselo koji je u 30. minutu matirao Simona Minjolea.

Prednost "građana" je dva minuta pre odlaska na odmor duplirao Rijad Marez sa bele tačke.

Na startu drugog dela, tačnije u 53. minutu je treći gol za Siti dao Kajl Voker. Mladi Kol Palmer je u 67. minutu dao i četvrti gol za goste u Belgiji.

Počasni pogodak za Klub Briž je postigao Hans Vanaken pogotkom u 81. minutu utakmice. Međutim, samo tri minuta kasnije je "pukla petarda", pošto je Rijad Marez drugi put na utakmici zatresao mrežu.

Ovim trijumfom, Siti je izbio na lidersku poziciju na tabeli grupe A, gde će se zadržati bar dva sata.

U isto vreme je u grupi C Sporting sa 4:1 u Istanbulu pobedio Bešiktaš.

Sebastijan Koates je u 15. minutu zatresao mrežu Bešiktaša.

Kajl Larin je u 24. minutu poravnao rezultat, ali je Koates još jednom zatresao mrežu domaćeg tima samo tri minuta kasnije.

Na 3:1 je povisio Pablo Sarabija iz penala u 44. minutu, a u sudijskoj nadoknadi prvog dela je poništen gol Bešiktaša, odnosno Aleksa Tešeire, zbog ofsajda.

Koančan rezultat u Istanbulu je postavio Paulinjo pogotkom u 89. minutu.

Ovom pobedom je Sporting došao do prva tri boda u eliti, dok je Bešiktaš ostao na nuli.