22.10.2021.

23:00

BUDI SE LONDONSKI VELIKAN! Arsenal PREGAZIO Aston Vilu na Emiratima! /FOTO/

Počela je nova sezone košmarno za navijače Arsenala, ali se nakon tri uvodna poraza četa Mikela Artete probudila! Topdžije su u seriji od šest mečeva u Premijer ligi na kojima nisu izgubili, a nakon remija protiv Kristal Palasa, lako su izašli na kraj sa Aston Vilom 3:1 (2:0).

Još uvek je Arsenal dalko od nivoa na koji nas je slavni klub iz Londona navikao kroz svetlu istoriju. Ipak, navijači Topdžija sigurno da su zadovoljni današnjim izdanjem svojih miljenika, a pre svih golobradog Emila Smita Roua.

Arsenalova "desetka" danas je pokazala zašto Mikel Arteta ima ogromno poverenja u nju, a sjajnu partiju začinio je golom u 56. minutu koji je potvrdio pobedu domaćina budući da je već na poluvremenu bilo 2:0.

Prvo je Tomas Parti iskoristio asistenciju Smit Roua u 23. minutu i matirao Emiliana Martineza, da bi Pjer Emerik Aubamejang u sudijskoj nadoknadi prvog dela igre podigao na 2:0. Gabonac je promašio penal, ali mu se lopta odbila na nogu, a on je lako prosledio u nebranjeni deo mreže.

Aston Vila je uspela da smanji zaostatak u finišu meča preko rezevrivste Džejkoba Remzija, ali je to bilo sve što je tim iz Birgmingema uradio na Emiratima.