23.10.2021.

15:25

SEDAM KOMADA PLAVACA! Čelsi URNISAO nesrećne goste

"Plavci" su u okviru devetog kola kod kuće savladali Norič sa ubedljivih 7:0.

Mrežu nesrećnog Noriča je načeo Mejson Maunt u osmom minutu, a prednost šampiona Evrope je duplirao Kalum Hadson-Odoi deset minuta kasnije.

Rezultat prvog poluvremena je tri minuta pre odlaska na odmor postavio Ris Džejms.

Ben Čilvel je u 57. minutu povisio na 4:0, a "petarda" je pukla pet minuta kasnije kada je Maks Arons dao autogol.

Činilo se da će se meč završiti sa pet golova u mreži gostiju, ali je onda Maunt u 85. minutu iz penala naterao Tima Krula da šesti put vadi loptu iz mreže, a u sudijskoj nadoknadi je het-trikom postavio konačan rezultat.

Čelsi je ovom pobedom obezbedio opstanak na čelu tabele bar do sledeće nedelje, pošto ima četiri boda više i meč više u odnosu na drugoplasirani Liverpul.