04.11.2021.

20:46

FAVORITI SIGURNI! Čavrić strelac u dresu Slovana! Makabi siguran protiv HJK-a!

Nakon dve nedelje pauze Liga konferencija vratila se na male ekrane, a tokom prvog današnjeg termina nije bilo iznenađenja na stadionima širom Evrope.

LASK je u Klagenfurtu opravdao ulogu favorita protiv jermenskog Alaškerta i slavio sa 2:0 (1:0). Japanski internacionalac Keito Nakamura sa dva gola je vodio tim iz Linca to trećeg trijumfa u grupi A.

U istoj grupi Makabi Tel Aviv je nadigrao HJK iz Helsinkija sa 3:0 (1:0). Pitanje pobednika nije se postavljalo u Izraelu, a tamošnji vicešampion rutinski je nadigrao HJK. Poveli su domaći preko Kuvasa u 22. minutu, autogol Lingmana u 65. rešio je pitanje pobednika, a konačan rezultat postavio je Hozez u trećem minutu nadoknade.

AZ Alkmar upisao je i treći vezani trijumf u Ligi konferencija pošto su na svom stadionu bili bolji od rumunskog Kluža sa 2:0 (1:0). Povela je holandska ekipa preko Gudmundsona u petom minutu, da bi Pavlidis u 86. završio posao za Jansenovu četu.

Slovan iz Bratislave deklasirao je Linkoln sa 4:1 (2:1) u gostima, a meč je obeležio srpski internacionalac Aleksandar Čavrić koji je postigao treći gol za slovački tim.

Poveli su gosti preko Grina u 17. minutu, a isti igrač duplirao je prednost Slovana. Ipak, pre odlaska na odmor Čipolina je smanjio na 2:1. Delovalo je da će u drugom poluvremenu biti više drame, ali je Aleksandar Čavrić rešio meč u 67. minutu da bi Mraz u 71. potvrdio trijumf Slovaka.