05.11.2021.

23:04

PETI VEZANI PORAZ ZA VILU! Armstrong rešio sve u Sautemptonu!

Bila je Aston Vila apsolutni hit prethodne sezone u Premijer ligi, ali kao da je odlazak Džeka Griliša iz Birmingema potpuno uništio tim Dina Smita! Lavovi su vezali pet poraza, nalaze se u donjem delu tabele, a večeras su poraženi na Sent Merizu od Sautemtpona sa 1:0 (1:0).

Sveci su katastrofalno počeli novu sezonu, ali nakon rezultatkse krize ekipa Ralfa Hazenhitla vezala je četiri utakmice bez poraza i stigla na sredinu tabele Premijer lige.

Večeras je u Sautemtonu sve bilo rešeno posle samo 150 sekundi! Engleski napadač Adam Armstrong u trećem minutu utakmice savladao je Emiliana Martineza i postavio konačan rezultat 1:0.

Nastavili su Sveci da prete u prvom poluvremenu, dobru šansu imao je i Stjuart Armstrong, potom je do gola mogao i Džejms Vord-Prauz, ali nije bilo sreće da Sautemton na vreme reši meč. Umalo u 52. minutu da budu kažnjeni za to. Emiliano Buendija je dobro šutirao sa ivice kaznenog prostora, lopta je otišla tik pored stative.

Poslao je nakon toga Hazenhitl na teren Lijanka Vojvodića koji je tokom leta stigao u Premijer ligu iz Torina, a Brazilac srpskih korena uspešno je zatvorio utakmicu i doneo nova tri boda Svecima.