07.11.2021.

16:15

OD POSEBNOG NIJE OSTALO NIŠTA! Roma se ponovo OBRUKALA u Seriji A! Skudeto ostaje SAN!

Bajkovito je počela era Žozea Murinja na klupi Vučice, a "Posebni" i Roma delovali su kao savršen spoj. Ipak, kako sezona odmiče sve se čini da je Portugalac spreman za penziju i da nema više stvari koje može da ponudi svetskom fudbalu.

Roma je doživela blamažu od Bodo/Glimta i izgubila sa 7:1, potom su protiv Norvežana igrali 2:2 na Olimpiku, a danas je usledio i peti poraz u Seriji A i to od "fenjeraša" iz Venecije - 3:2!

Sigurno da je Vučica upisala sigurna tri boda pre meča na "Pjerluđi Pencu", ali do toga nije došlo iako je četa Žoze Murinja imala prednost na poluvremenu posle golova Eldara Šomurodova i Tamija Abrahama pred odlazak na odmor koji su "poništili" rano vođstvo Venecije i gol Matije Kaldare.

Ipak, pravi košmar za Romu usledio je u drugom poluvremenu. U 65. minutu je Aramu iz penala izjednačio, da bi posle samo nekoliko minuta Okereke doneo kompletan preokret Veneciji. Pokušao je Murnjo izmenama da vadi kestenje iz vatre, ali mu ni to nije pošlo za rukom.

Roma se sa trećim porazom u poslednjih pet mečeva "oprostila" od borbe za Skudeto budući da Napoli i Milan beže za 12 bodova, a imaju i utakmicu manje u odnosu na Vučicu.