07.11.2021.

22:52

SPEKTAKL, A NE DERBI! Praznik za oči na SAN SIRU! Bez pobednika u duelu Intera i Milana!

Godinama rivalitet Milana i Intera nije bio od velike važnosti u borbi za titulu, ali su se vremena u Italiji promenila, a gradski rivali pretenduju na Skudeto ove sezone! Ipak, nakon prvog ovosezonskog derbija boljeg u "gradu mode" nema - 1:1 (1:1).

Meč na San Siru obeležila je velika količina spornih odluka sa jedne i sa druge strane, a seriju "gluposti" otvorio je Frank Kesi. Vezista Milana srušio je Hakana Čalhanoglua dok je lopta bila u njegovom posedu i poklonio penal Neroazurima. Iskoristio je to Turčin i zdušno proslavio gol protiv bivšeg kluba.

Ipak, nije radost Intera trajala predugo. Nikolo Barela srušio je Braima Dijaza, loptu je namestio Sandro Tonali i pogodio Stefana de Fraja koji se spetljao u petercu i matirao Damira Handanoviča.

Ni tu nije bio kraj haosu u prvom poluvremenu. Fode Balo Ture je loše procenio let lopte koja je stigla do Matea Darmijama, bek Milana srušio je rivala, te je Inter dobio još jedan penal u 27. minutu. Usledilo je novo iznenađenje, pa penal nije šutirao Čalhanoglu iako je prvi pogodio, a odgovornost je preuzeo Lautaro Martine. Ćiprian Tatarušanu pročitao je Argentinca i zaustavio njegov šut.

Inter je imao još dve šanse u finišu prvog dela igre, ali su se Martinez i Džeko loše snašni i šutirali pored gola. Nakon brutalnog prvog poluvremena, usledila je uspavanka u nastavku, a prva akcija dogodila se tek u 90. minutu.

Imao je Frank Kesi šansu da donese ogromnu pobedu Milanu i ispiše novu istoriju italijanskog fudbala, ali se vezista iz Obale Slonovače pošteno obrukao i sa pet metara promašio stopostotnu šansu.