17.11.2021.

18:09

SRBIJA JE NA EVROPSKOM PRVENSTVU! "Orlovi" pobedom overili plasman na kontinentalni šampionat

Kontinentalni šampionat se igra u Amsterdamu i Groningenu od 19. januara do 6. februara 2022. godine, a poslednju vizu za prvenstvo je dobila reprezentacija Srbije.

"Orlovi" su u baražu za odlazak u zemlju "lala" pobedili Belorusiju.

Srbija je u ponedeljak slavila rezultatom 3:1 na domaćem terenu, a sada je u revanšu ostvarila pobedu od 3:2 u gostima i tako se plasirala na EURO.

Selekcija naše zemlje je sjajno otvorila meč i u na poluvreme je otišla sa dva gola viška zahvaljujući pogocima Tomića i Momčilovića. Rakić je u drugom poluvremenu povisio na 3:0, a do kraja su Seljuk i Krikun samo ublažili poraz Belorusije.

Reprezentacija Srbije će na Evropskom prvenstvu igrati u grupi A protiv domaćina Holandije, aktuelnog svetskog šampiona Portugala i Ukrajine.