20.11.2021.

15:27

ČELSIJEV LOV NA "LISICE"! Golčina Kantea, Pulišić stavio tačku! /VIDEO/

Ovo je bio Čelsiju peti meč bez poraza u Premijer ligi, a drugi poraz Lestera na tri poslednja meča.

Nadigrao je Čelsi Lester tokom prvih 45 minuta utakmice. Za 15-ak minuta postigli su gosti dva gola i završili posao.

S druge strane "lisice" nisu imale nijedan šut u okvir gola. Lester je posle 14 minuta igre načeo Rudiger, potom su "plavci" imali još nekoliko solidnih pokušaja, a u 28. minutu je bilo 2:0.

Kante je zatresao mrežu sjajnim udarcem sa ivice sa šesnaesterca i duplirao prednost Čelsija, pa je ovim rezultatom okončan prvi deo meča.

Povukao je loptu sa polovine terena koju je dobio od Džejmsa, a onda uputio fantastičan udarac za delirijum među navijačima Čelsija na tribinama.

reuters

U nastavku su gosti nastavili da napadaju preko Čilvela, a potom i Odoija, ali nije bilo promene rezultata.

"Lisice" su preko Amartija bile u prilici da smanje prednost, međutim Mendi je odbrnio ovaj udarac. Sve dileme definitivno je rešio Pulišić u 71. minutu utakmice i postavio konačnih 3:0.