24.11.2021.

20:37

PRELAZ U ISTANBULU! Ajaks preokretom overio prvo mesto, Džeko srušio Šahtjor /VIDEO/

Fudbaleri Ajaksa su posle preokreta u Istanbulu savladali Bešiktaš rezultatom 2:1.

Turci su na tom meču poveli preko Rašada Gezala u 22. minutu iz penala, što je bio jedini gol u prvom poluvremenu. Na startu drugog dela je u igru ušao golgeter "kopljanika" Sebastijan Ale, koji je u 54. minutu poravnao rezultat, a 15 minuta kasnije je doneo i preokret Holanđanima.

Ovom pobedom je Ajaks overio prvo mesto s kojeg će ići u osminu finala, dok je Bešiktaš ostao bez šansi i za Ligu Evrope.

U istom terminu je Inter kod kuće sa 2:0 pobedio Šahtjor.

Oba gola za "neroazure" je postigao Edin Džeko i to samo u pet minuta razmaka. Mrežu Ukrajinaca je načeo u 62. minutu, a konačan rezultat je postavio u 67.

Inter u ovom trenutku vodi na tabeli grupe D sa deset bodova, dok Real ima devet, a Šerif šest, s tim što Španci i Moldavci tek treba da odigraju meč petog kola. Sa druge strane, Šahtjor je poslednji sa jednim poenom i nema više šanse za evropsko proleće.