02.12.2021.

10:29

NEČASNE RADNJE MU DOŠLE GLAVE! Srđan Obradović suspendovan na deset godina zbog najsramnijeg penala u istoriji fudbala

Apelacioni sud u Novom Sadu potvrdio je odluku o izbacivanju bivšeg sudije i posmatrača Srđana Obradovića iz fudbala u narednih deset godina, prenosi "Sport klub".

Nekadašnjem arbitru iz Jagodine izrečena je "zabrana vršenja poziva i delatnosti fudbalskog sudije i svih drugih delatnosti u Fudbalskom savezu Srbije".

Podsetimo, Obradović je priveden, a potom i kažnjen zbog "iskorišćavanja službenog položaja i favorizovanja domaćeg tima" na utakmici Spartak - Radnički Niš (2:0) iz maja 2018. godine.

Pre tog meča su oba tima bila u igri za Evropu, a tokom suđenja su svedoci potvrdili da su arbitri u poluvremenu, pri rezultatu 0:0, imali "posetioce" u svlačionicama.

U nastavku je Spartak imao dva penala, a drugi je verovatno najsramnije dosuđen u istoriji fudbala.

Oba je realizovao kasnije napadač Partizana Nemanja Nikolić. Sa druge strane, pre toga, odmah na startu drugog dela je direktan crveni karton dobio tadašnji centarfor Radničkog Milan Pavkov.

Tu sezonu je na kraju Radnički završio kao treći, a Spartak kao četvrti, pa su oba tima na leto učestvovala u kvalifikacijama za Ligu Evrope.