05.12.2021.

14:13

PARTIZANOV RIVAL BEZ ŠAMPIONSKOG PEHARA! Levadija šokirala Floru!

Flora je pred poslednje kolo imala bod manje od Levadnije, igralo se u Talinu, ali ni to nije pomoglo Partizanovom rivalu u Ligi Konferencija.

Imala je čak Levadija pobedu u rukama, ali joj je izmakla u poslednjem minutu. Ipak  i 2:2 je bilo dovoljno Levadiji da osvoji desetu titulu prvaka Estonije, prvu od 2014. godine.

Napadača Robert Kirs postigao je oba gola i doneo krunu Levadiji. U 34. minutu je Kirs na asistenciju srpskog internacionalca Marka Putinčanina doveo goste do vođstva. Ali, u poslednjem minutu prvog dela Ojama je izjednačio.

Uslediula je žestoka borba u nastavku. Levadija je opet prva došla do gola i u drugom delu. Ponovo je motivisani Kirs.

Međutim, tu  nije bio kraj goleadi.  Odolevala je  Levadija sve do poslednjeg minuta, kada je Kalaste uspeo da izjednači i postavi konačnih 2:2.