11.12.2021.

17:27

BORUSIJA POSUSTAJE, BAJERN NIKADA! Bavarci OKRENULI Majnc, Milioneri IZVUKLI bod u Bohumu!

Teško da će Bajern biti svrgnut u Nemačkoj! Rivali bavarskog giganta odbijaju da ga pobede, otkinu bodove ili iskoriste neki od retkih kikseva, a tako je bilo i večeras na Alijanc Areni.

Majnc je imao Bajern "u šaci" posle gola Onisiva iz 22. minuta, ali se igra gostuju raspala u drugom poluvremenu. Umeli su to Bavarci da iskoriste već u 53. kada je Kingsli Koman poravnao rezultat, da bi Musiala u 74. minutu potvrdio kompletan preokret - 2:1 (0:1).

Stvar za Bajern bostale su bolje nakon što su saznali rezultat iz Bohuma gde je Borusija Dortmund kiksirala na gostovanju "fenjerašu" - 1:1! Poveli su domaći preko Poltera iz penala, a bod Milionerima izvukao je Julian Brant pet minuta pre kraja susreta!

Nastavlja se crna serija Borusije Menhengladbah u Bundesligi. Ždrepci su u prethodnom kolu doživeli debakl protiv Frajburga, a danas su na gostovanju u Lajcpigu pretrpeli novi poraz - 4:1 (2:0).

Sve je bilo gotovo već posle prvih pola sata igre. Joško Gvardiol je iskoristio asistenciju Anhelinja i doneo prednost Bikovima, da bi u 33. minutu Andre Silva posle solo prodora duplirao prednost svog tima. Ipak, dramu u finiš uneo je Bensebaini golom u 88. minutu susreta, ali je bilo prekasno za kompletan preokret

Uzvratio je RB Lajpcig preko Nkukua u 91, a konačan rezultat posavlja Hendriks u 94!