14.12.2021.

23:17

GVARDIOLA OBRUKAO UČITELJA! Sitijev LOTO protiv Lidsa i BRUKA Jokrširaca na Etihadu!

Siti je pitanje pobednika na ovom meču rešio posle prvog poluvremena, kada je vodio sa 3:0, ali izabranici Pepa Gvardiole nisu popustili ni u nastavku pa su na kraju naneli ubedljiv poraz Lidsu.

Goleadu je započeo Fol Foden u osmom minutu, Džek Griliš je pet minuta kasnije duplirao prednost Sitija, da bi Kevin de Brujne u 32. minutu povisio na 3:0.

Posle asistencije Grilišu, Rijad Marez se u 49. minutu upisao u strelce, De Brujne je u 62. minutu postigao svoj drugi gol, da bi u 74. minutu na semaforu pisalo 6:0 posle pogotka Džona Stounsa. Konačan rezultat postavio je Nejtan Ake u 78. minutu.

Ovaj poraz najteži je koji je trener Lidsa Marselo Bijelsa doživeo u svojoj karijeri, a ujedno je i najteži poraz Lidsa u Premijer ligi.

Ekipa Mančester sitija je upisala 13. pobedu u šampionatu i prva je na tabeli sa 41 bodom, odnosno ima četiri više od Liverula, a pet od Čelsija koji imaju meč manje.