16.12.2021.

22:40 >> 23:02

PIKFORD OBRADOVAO SITI I LIVERPUL! Čelsi PROSUO nove bodove u Londonu! Everton PREŽIVEO Stamford Bridž!

Polako, ali sigurno, Čelsi posustaje u borbi za vrh Premijer lige. Nakon brutalnog početka, Plavci su na poslednjih pet mečeva na samo dva upisali sva tri boda, te su ih Liverpul i Mančester siti obišli na tabeli i pobegli na više od tri boda razlike - 1:1!

Čelsi je večeras na Stamford Bridžu dočekao Everton koji je u katastrofalnoj formi u poslednjih mesec dana, ali su Karamele uspele da prežive gostovanje u Londonu i ponesu bodove na Gudison.

Poveli su Plavci preko Mejsona Maunta u 70. minutu i delovalo je da će Čelsi, zbog daleko bolje igre u prvih sat vremena, lako doći do tri boda. Ipak, omladinac Evertona Džerad Brentvajt je postigao svoj prvi gol u seniorskom fudbalu i doneo ogroman bod četi Rafaela Beniteza.

Imao je Čelsi još jednu veliku šansu u finišu meča preko Tijaga Silve, nakon kornera. Štoper Plavaca bio je najviši u skoku, fantastično gađao donji ugao, ali se Džordan Pikford istakao odličnom reakcijom i sačuvao svoju mrežu.

U drugom meču današnjeg programa Liverpul je savladao Njukasl posle velikog preokreta i stigao do 2.000 pobede u Premijer ligi - 3:1!

Povele su Svrake preko bivšeg omladinca Liverpula Džondža Šelvija, ali su već do poluvremena Diogo Žota i Mohamed Salah preokrenuli rezultat. Na kraju se u strelce upisao i Trent Aleksander Arnold u 87. minutu za konačan rezultat. Redsi su sada na samo bod zaostatka u odnosu na Mančester siti, dok je ekipa Jirgena Klopa dobrano pobegla Čelsiju.