19.12.2021.

13:45

DOKTOREEEEEE! Dušan Vlahović izjednačio rekord Kristijana Ronalda! /VIDEO/

Vlahović je protiv Sasuola postigao pogodak u 51. minutu meča  i smanjio rezultat na 1:2. To je njegov 33. gol u ovoj kalendarskoj godini i tako se izjednačio se Kristijanom Ronaldom.

Samo jedan pogodan srpskog napadača deli od obaranja rekorda, a tako bi izbio na treće mesto večne liste.

Ispred su samo Feris Borelo, koji je 1933. zabeležio 41 pogodak, te Ginar Nordal, koji je 17 godina kasnije zabeležio 36.

Takođe, Srbin je prvi strelac Serije A ove sezone, bio je ovo njegov 16 gol, a šesti u nizu.

Što se tiče rekorda u kalendarskoj godini iza njega su ostali asovi poput Luke Tonija (31), Čira Imobilea (30), Gonsala Iguaina (30), Ernana Krespa (30), Dijega Milita (28)...

Sasuolo je vodio sa 2:0 posle prvih 45  minuta igre, ali je naš as smanjio rezultat početkom drugog dela utakmice, a Toreira postavio konačnih 2:2.