19.12.2021.

16:30

BRUTALNA FORMA SRPSKIH REPREZENTATIVACA! Tadić rešio NAJVEĆI holandski derbi! Ajaks slavio u Roterdamu!

Sa ogromnim očekivanjima Fejenord je na "De Kajpu" dočekao Ajaks. Kopljanici dugo nisu bili pod većim pritiskom u Erediviziji, domaći su se nadali da mogu do velike pobede protiv najvećeg rivala, ali... Pitao se nešto i Dušan Tadić - 0:2 (0:1).

Srpski reprezentativac i kapiten Ajaksa rešio je pitanje pobednika golom iz penala u 79. minutu nakon što je Rajs Nelson skrivio najstrožu kaznu. Tadić je namestio loptu na kreč i lako matirao Bijloa.

Ajaks je poveo u finišu prvog poluvremena kada je Sensi postigao autogol, a svega desetak minuat pre toga Antoni je imao ogromnu šansu, ali je golman Fejenorda sjajno reagovao i sačuvao svoju mrežu.

Kopljanici su bili i više nego dominantni u odnosu na Fejenord koji tokom čitave utakmice nije imao ni jednu pravu šansu za gol.