12.01.2022.

13:29

PARTIZANE PAZI, SPARTA GAZI! Česi razmontirali drugoligaša!

Crno-beli su u sredu počeli pripreme za novu sezonu, dok su Česi već u šestoj brzini. Sparta je danas deklasirala ekipu Hrudima, koja se takmiči u drugoj ligi, rezultatom 5:0 (2:0).

Sparti je bilo potrebno samo četiri minuta da stekne kapitalnu prednost do poluvremena. Najpre jenapadač Adam Hložek doveo domaćina u vođstvo na isteku 35. minuta, da bi potom ekspresno Tomaš Cvancara duplirao prednost.

Na 3:0 povisio je Adam Karabec početkom drugog dela, dok je Matej Pulkrab bio precizan u 65. minutu za ubedljivih 4:0. Konačan rezultat postavio je Vojteh Patrak u 86. minutu, takođe napadač, koji je na teren kročio u 60. umesto Bugarina Martina Mičeva.

Sparta je igrala u sastavu: Heca (30. Nita), Celustka (46. Panak), Dockal (46. Karabec), Cvancara (46. Pulkrab), Krejci (30. Haraslin, 60. Rines), Pavelka (46. Vitik), Pešek (30. Minčev, 60. Patrak), Polidar (46. Suhomel), Saček (30. L. Krejči), Vizner (46. Gabrijel), Hložek (46. Sejk).