19.01.2022.

19:07

HRABRA SRBIJA PALA NA STARTU EP! "Orlovi" prokockali dva gola prednosti protiv šampiona Evrope

Utakmicom grupe A između Srbije i Portugala otvoreno je Evropsko prvenstvo u Holandiji, a navijači su imali priliku da vide pravi spektakl u Amsterdamu.

"Orlovi" su fantastično otvorili meč protiv aktuelnog šampiona Evrope, pošto je kapiten Marko Pršić u drugom i šestom minutu utakmice tresao mrežu Portugala.

Igrao se 11. minut kada su Portugalci iskoristili grešku naših futsalera i Pauleta je prepolovio prednost Srbije, a Pani Varela je minut pre kraja poluvremena poravnao rezultat.

Blickrig Portugala viđen je u 26. minutu, kada su Tomas Pako i Žesus za samo 40 sekundi razmaka postigli dva gola i tako su prelomili meč.

Do kraja meča je Srbija pokušavala da se vrati, ali nije imala nijednu pravu priliku, pa je meč završen rezultatom 4:2.

Bez obzira na poraz, selekcija Srbije je pokazala veliki kvalitet i sa punim pravom se može nadati plasmanu u četvrtfinale, a za to su joj potrebni dobri rezultati u preostala dva kola grupne faze. "Orlovi" će prvo u nedelju (23. januar) igrati protiv Ukrajine, a pet dana kasnije ih očekuje duel sa domaćinom turnira, Holandijom.