22.01.2022.

18:23

ČUKARIČKI SIGURAN NA PREMIJERI! Brđani POBEDOM započeli pripreme! Rusima presudila bomba sa distance!

Većina klubova iz Superlige Srbije naporno radi na pripremama za prolećni deo sezone, a neki od njih počeli su i sa prijateljskim utakmicama. Danas je na teren izašao Čukarički, a Brđani su zimske pripreme u Antaliji otvorili pobedom protiv Kubana iz Krasnodara sa 1:0.

Rotirao je Saša Ilić, na teren poslao dve postave protiv ruskog drugoligaša, a meč je u 33. minutu rešio Nikola Čolić.

Čukarički je bio daleko bolji rival, beogradski klub je zapretio već u prvom minutu preko Đorđa Jovanovića, ali je prvi strelac Brđana loše zahvatio loptu. Ipak, sredinom prvog dela Čolić je sa distance matirao golmana Kubana i rešio pitanje pobednika.

U drugom poluvremenu se i ruski tim razigrao, a utakmica je više ličila na takmičarsku nego na prijateljsku. Kuban je u 25. minutu propusto najbolju priliku kada je Lauk pobegao iza leđa odbrane Čuke i pogodio stativu. Pet minuta kasnije Jovanović je pogodio prečku.

Mogla je Čuka nekoliko minuta pre kraja da završi sav posao. Savić je ubacio sa desne strane, na loptu su krenuli i Spasojević i Rakonjac, sudarili su se i lopta je otišla preko gola.