23.01.2022.

19:34

ČELSI SE IGRAO SA TOTENHEMOM! Tuhel uništio Kontea!

Čelsi je pobedio velikog rivala golovima Hakima Ziješa i Tijaga Silve.

Tomas Tuhel je iznenadio pošto je izašao sa četvoricom defanzivaca u formaciji 4-1-4-1. Čelsi je dominirao tokom čitave utakmice, a već u četvrtom minutu Hadson-Odoi je imao prvu veliku šansu.

Ipak, domaći tim do odlaska na odmor nije ozbiljnije pripretio Ljorisu, dok se na drugoj strani jedino uzbuđenje desilo u 40. minutu. Hari Kejn je postigao pogodak, ali je sudija poništio zbog prekršaja, pošto je prilikom prijema odgurnuo sa leđa Tijaga Silvu. U 48. minutu Hakim Ziješ je postigao fenomenalan pogodak. Prihvatio je loptu od Hadson-Odoija, namestio se i sa preko 20 metara pogodio same rašlje za 1:0.

U 55. minutu već je bilo 2:0 za Čelsi, Maunt je izveo prekid, a Tijago Silva bio najviši u skoku i glavom matirao Ljorisa.

Uveo je Konte Lukasa Muru i Skipa, ali je Tuhel u finišu sve zatvorio uvođenjem Kantea umesto Žoržinja.

Do kraja nije bilo promene rezultata, a Čelsi sada ima 47 bodova, jedan manje od Liverpula, ali Redsi imaju čak dva meča manje. Totenhem ima 36 bodova, 11 manje od Čelsija, ali i četiri utakmice manje od "plavaca" ...