23.01.2022.

22:52

BARSIN MINIMALAC! Posrnuli gigant kroz iglene uši sa Alavesom, De Jong jedina svetla tačka...

Heroj očajne Barse bio je Frenki de Jong koji je u 87. minutu iskoristio asistenciju Ferana Toresa za pobedu Katalonaca.

Katastrofalna je činjenica da je Ćavijev tim u prvom poluvremenu imao jedan udarac u okvir gola i to preko Busketsa, nakon kornera. U drugom poluvremenu Katalonci su najbliži golu bili preko Luka de Jonga koji je sa pet metara pogodio golmana.

Ćavijevi puleni nisu mogli bez povređenih Depaja i Fatija, precrtanog Dembelea i suspendovanog Gavija. Ipak, Feran Tores se ubacio iza odbrane Alavesa, vratio je povratnu do Frenkija de Jonga, koji je lako pogodio mrežu za 0:1.

U finišu je trener Alavesa Mendilibar zaradio crveni karton zbog prigovora, a onda je u poslednjim trenucima domaći tim imao još jednu šansu, ali je Ter-Štegen sačuvao goste.

Barsa je sada dospela na peto mesto sa 35 bodova, Atletiko ima 36, a Alaves je ostao u zoni ispadanja sa 17 bodova.