08.02.2022.

14:00

UBICA GOLMANA! Vlahović raspametio navijače Stare dame za 13 minuta! Partizan, Srbija i Fiorentina duže su čekali!

Dušan Vlahović je posle samo 13 minuta igre protiv Đenove (2:0), pokazao čelnicima kluba da ga nisu skupo platili.

Raspametio je navijače Stare dame. Fantastično se snašao u velikanu fudbala i postigao prelep gol za vođstvo Juventusa, koji je na kraju, uz pogodak još jednog "zimskog pojačanja", Denisa Zakarije, trijumfovao sa 2:0.

Podsećamo, navijači Partizana su duže čekali na pogodak mladog napadača. Na gol u crno-belom dresu Vlahović je čekao 118. minuta. Pogodio je protiv Radnika u 45. minutu u pobedi od 3:2, 2. aprila 2016. godine. Dušan je 28. januara pomenute godine napunio 16 godina i postao najmlađi streac kluba ikada.

Vlahović je mrežu Surduličana zatresao sa 16 godina, dva meseca i pet dana, nedugo nakon što je na prolećnoj premijeri, utakmici sa OFK Beogradom, postao i najmlađi prvotimac kluba, sa 16 godina i 23 dana.

Dušan Vlahović

Nakon odlaska u Fiorentinu, a imao je samo 18 godina, srpski napadač se godinu dana kalio u Primaveri, drugom timu "viole" i tada najavio da će jednog dana baciti Italijane u trans.

Mrežu je zatresao protiv mladog tima Kjeva nakon 65. minuta igre, a samo 15 minuta kasnije povećao je prednost na 3:0, pa je na kraju bilo 4:0 za Primaveru. Vlahović je u Primaveri u sezoni 2018/2019. odigrao 13 mečeva i postigao 11 golova.

Iste sezone je za prvi tim odigrao 10 mečeva u Seriji A, 152 minuta, ali nije uspeo da se upiše u strelce. Ali, počeo je da rešeta na startu sezone 2019/2020. Prvi gol u dresu "viole" postigao je u Kupu u pobedi protiv Moce (3:1). Srbin je preokrenuo rezultat u tom meču i doneo pobedu svim timu. Zatresao je mrežu za 1:1 u 80. minutu posle 232 minuta čekanja. Već u 86. Dušan se pobrinuo za preokret, a tri minuta kasnije je asistirao Kijezi za konačnih 3:1.

Za prvi tim reprezentacije Srbije debitovao je sa 20 godina, osam meseci i 13 dana kada je selektor bio Ljubiša Tumbaković.

Na prvi pogodak u dresu nacionalnog tima čekao je 90 minuta, a neće zaboraviti ubedljivu pobedu protiv Rusije u Ligi nacija od 5:0, jer je bio strelac trećeg gola, dok je Filipu Mladenoviću asistirao za 5:0.

Nije na odmet podsetiti da je Vlahović postao najmlađi igrač koji je postigao više od 20 ligaških golova za Violu u jednoj sezoni, još od dana kada je to učinio sa kraja 1990-ih i početka 2000-ih godina - Gabrijel Batistuta.

U finišu 2021. izjednačio je rekord Kristijana Ronalda, Srbin i Portugalac uspeli su da postignu 33 gola u jednog kalendarskoj godini. Nekadašnjem Partizanovom đaku bilo je potrebno 50 utakmica da postigne 33 gola.

Naš reprezentativac je četvrti igrač u istoriji Serije A koji je pre 22. rođendana stigao do 30. golova u kalendarskoj godini. Pre njega su to uspeli  samo bivši Interovi asovi Đuzepe Meaca (1930) i Antonio Valentin Angeliljo (1958), kao i Feliče Borel iz Juventusa (1933).