11.02.2022.

22:15

LAJPCIG UKROTIO JARČEVE! Domaćin za 180 sekundi dao dva gola!

Domaćin je do vođstva stigao golom Nkunkua u 25. minutu, dok su početkom drugog poluvremena rešene sve dileme.

Naime, za samo 180 sekundi, Lajpcig je postigao dva pogotka, čime je pobednik bio rešen.

Najpre je Dani Olmo u 54. minutu na asistenciju Hajdare duplirao vođstvo, da bi samo tri minuta kasnije Angleino upravo posle dodavanja Olma doneo nedostižnih 3:0.

Čast Jarčeva spasio je Lemperle u prvom minutu sudijske nadoknade vremena, postavivši konačnih 3:1.

Lajpcig je ovom pobedom došao do 34. boda i na kratko preskočio Union Berlin na četvrttom mestu, koji svoj meč igra u nedelju protiv Borusije iz Dortmunda.

Sa druge strane, Keln je ostao na sedmoj poziciji sa 32 boda, sa dva manje od 4. Lajpciga, ali i dva više od Majnca koji je na 10. mestu bundesligaške tabele.