13.02.2022.

22:40

KAD NEĆE - NEĆE! Vlahović se ISPROMAŠIVAO kao nikada! EVROGOL Malinovskog iz slobodnjaka PONIŠTIO Danilo u 93. (VIDEO)

Nije imao sreće Dušan Vlahović da i u drugom uzastopnom meču postigne gol za Juventus i donese pobedu Staroj dami na gostovanju u Bergamu.

Srpski napadač je propustio tri lepe prilike, od kojih mu je jednom golman Atalante Marko Sportijelo fenomenalnom reakcijom odbranio udarac, pa ima za čime da žali u ovom meču.

Juventus je bio daleko bolji rival, držao loptu u posedu, stvarao šanse, međutim, protiv raspoloženi čuvara mreže domaćih spustio je rampu strelcima Torineza.

Već u 12. minutu Vlahoviću se ukazala prva šansa da zatrese mrežu, posle centaršuta Mekenija, napadač Orlova je glavom uspeo da zakači loptu, koja je otišla tik pored stative.

Nedugo zatim je i Paulo Dibala posle solo akcije mogao da promeni rezultat, ali je njegov šut sa ivice šesnaesterca završio kraj leve konstrukcije Sportijelovog gola.

Najbolju priliku Dušan Vlahović nije iskoristio u 56. minutu, tačnije, Marko Sportijelo je čudesnom intervencijom ostao nesavladan, kada je srpski golgeter prihvatio odbijenu loptu i tukao unutar kaznenog prostora. Prosto je neverovatno kako je čuvar mreže Atalante ostao nesavladan u ovoj situaciji.

Kazna za promašaje, stigla je Staru damu u 76. minutu. Slobodan udarac za Atalantu izveo je Frojler, izveo kratko dodavanje Malinovskom koji je silovitim udarcem sa preko 20 metara postigao evrogol, za TV špice - 1:0.

Odmah u sledećem napadu Vlahoviću se ukazala nova prilika, istrčao je u kontri i našao se iskosa pred Sportijelom, ali ga je sustigao jedan igrač Atalante i izblokirao ga prilikom pokušaja da šutira

Mogla je Atalanta sve dileme da reši u finišu utakmice, tada je Hans Hatebur odlično ispratio ubačenu loptu, ostao sam na drugoj stativi, međutim, njegov šut je zaustavila prečka i sreća je spasila Juventus.

I kada se činilo da će bodovi ostati u Bergamu, na scenu je stupio Danilo i posle odlično izvedenog kornera, udarcem glavom savladao do tada sjajnog Sportijela, donevši veliki bod Juventusu 1:1.

Atalanta je upisala osmi remi u sezoni i uz 12 pobeda ima 44 boda, dok je Stara dama isped tima iz Bergama sa 46  poena i trenutno je četvrta na tabeli Serije A.