13.02.2022.

23:06

DRAMA U KATALONSKOM DERBIJU! Barsa vodila, pa spasavala živu glavu! A onda je De Jong UTIŠAO ceo stadion (VIDEO)

Bolje nije mogao da počne meč za Ćavijeve izabranike, koji su posle samo 120 sekundi od prvog sudijskog zvižduka došli u vođstvo!

Već u 2. minutu Pedri je iskoristio odličan centaršut Đordija Albe i preciznim udarcem doveo Barsu u vođstvo - 0:1.

U finišu prvog poluvremena, gosti su mogli da udvostruče prednost , ali su u razmaku od nekoliko sekundi promašili dve izgledne prilike.

Najpre u 38. minutu Adama Traore je posle ubačene lopte u šesnaestercu, primio istu i šutirao, ali ga je u poslednjem trenutku odbranio Dijego Lopez.

Odmah u narednom napadu Feran Tores je nadskočio defanzivce Espanjola na "penaltiku" i šutirao glavom, međutim, njegov udarac je fijuknuo pored leve stative.

Barselona je za promašaje kažnjena u 40. minutu, kada je Serhi Darder šutirao sa nekih 17-18 metara i naterao Ter Štegena na kapitulaciju - 1:1.

Potpuni preokret nastao je u 56. minutu, kada je Espanjol postigao drugi gol. Posle odbijene lopte Gavi je nespretno intervenisao i udarcem glavom poslao loptu u sopstvenu mrežu za vođstvo domaćih 2:1.

I kada su svi mislili da će plavo-beli deo Katalonije slaviti večeras, nastao je muk na stadionu. Luk de Jong je u šestom minutu sudijske nadoknade "ukrao" pobedu domaćinu i fenomenalnim udarcem glavom "produžio život" Ćaviju na klupi Barselone za konačnih 2:2.