17.02.2022.

21:20

LIGA KONFERENCIJA! Krstajić izbegao DEBAKL u Ajndhovenu, Sparta UTIŠALA Istanbul! (VIDEO)

Fudbaleri praške Slavije pobedili su večeras u gostima Fenerbahče sa 3:2, u prvom susretu šesnaestine finala Lige Konferencija.

Strelci za Slaviju bili su Ibrahim Traore u 45, Oskar Dorli u 62. i Ondrej Lingr u 64. minutu. Golove za Fenerbahče postigli su Dimitrios Pelkas u 58 i Ferdi Kadioglu u 83. minutu.

PSV je na svom terenu pobedio Makabi Tel Aviv sa 1:0.

Pobedonosni gol za PSV je postigao Kodi Gakpo u 11. minutu, pa će izabranici Mladena Krstajića imati težak zadatak u revanšu kroz sedam dana, kako bi eliminisali višestrukog šampiona Holandije.

Pobedu minimalnim rezultatom ostvario je i Mitdjilend, bivši rival Crvene zvezde u Ligi Evrope savladao je kod kuće PAOK sa 1:0. Trijumf domaćinu doneo je Džoel Anderson golom u 20. minutu.

Bečki Rapid je na svom terenu pobedio Vitese sa 2:1. Strelci za Bečlije bili su Ferdi Drojf u prvom i Marko Grul u 16. minutu, dok je gol za holandski tim postigao Loi Openda u 74. minutu.

Fenerbahče - Slavija P. 2:3 (0:1)