26.02.2022.

17:29

NIJEDNA POBEDA GOSTIJU! Borusija stigla dva gola zaostatka, pa joj VAR oduzeo trijumf (VIDEO)

Najubedljiviju pobedu ostvario je Union Berlin koji je sa 3:1 savladao Majnc kod kuće.

Golove za Union dali su Genki Haraguči u osmom, Šeraldo Beker u 56. i Taivo Avoniji u 75. minutu. Poraz gostiju je ublažio Delano Burgzorg u poslednjim trenucima meča.

Trijumf je upisao i Frajburg koji je sa 3:0, pobedio Hertu.

Mrežu gostiju je u 12. minutu sa bele tačke načeo Vinćenco Grifo, a prednost domaćina je duplirao Kevin Šade sedam minuta pre kraja. Sve dileme oko pitanja pobednika je otklonio Lukas Holer tri minuta kasnije.

Na svom terenu je istim rezultatom slavio i Bajer Leverkuzen koji je bio bolji od Arminije iz Bilefelda.

Pobedu "farmaceutima" doneli su Lukas Alario i Musa Dijabi. Prvi je gol dao u 30. minutu, a drugi je bio dvostruki strelac pošto je mrežu tresao u 57. i 81.

Pobednika nije bilo u susretu Borusije Menhengladbah i Volfsburga, koji je završen 2:2.

"Vukovi" su imali dva gola prednosti, pošto su Jonas Vind i Sebastijan Bornau u šestom i 33. minutu pogađali mrežu domaćina.

Markus Tiram je tri minuta pre odlaska na odmor prepolovio prednost gostiju, a izjednačenje Borusiji je doneo Bril Embolo u 82. minutu.

Tim iz Menhengladbaha je bio blizu potpunog preokreta, ali je pogodak Matijasa Gintera u sudijskoj nadoknadi poništen zbog faula, posle gledanja VAR-a.

Bodove su takođe podelili Grojter Firt i Keln, koji su odigrali 1:1.

Florijan Kajnc je u 53. minutu doveo "jarčeve" u vođstvo, ali je bod domaćinu doneo Sebastijan Grisbek.