05.03.2022.

20:19

MANE NE MOŽE DA OMANE! Liverpul MALJEM po Čekićarima, Redsi IZBEGLI novu SENZACIJU (VIDEO)

Trenutak odluke, za 12. trijumf u nizu u svim takmičenjima, dogodio se u 27. minutu kada je najbolji igrač meča Trent Aleksander-Arnold, poslao loptu iza leđa odbrane rivala, a tamo se našao Sadio Mane i zatresao mrežu.

Redsi su bili bolji rival u prvih 45 minuta, stvorili veći broj prilika, ali se Salah i Dijaz nisu snašli i Fabijanski je ostao nesavladan do pomenutog momenta.

Mogao je i Vest Hem na poluvreme da ode sa izjednačenjem, međutim, Pablo Fornals je promašio zicer pre odlaska na odmor, pošto je sa gol-linije loptu izbacio junak utakmice Aleksander-Arnold.

U nastavku je malo nedostajalo da Čekićari, kao i u prvom meču (3:2), iznenade Liverpul, jer su šanse promašivali Boven, Antonio, a najbolju, i više nego stopostotnu, Manuel Lancini. Prevario je Arnolda i sa peterca, umesto da pita Alisona gde da šutira, poslao je loptu nebu pod oblake.

Tako su se Redsi izvukli u ovom duelu i nastavili poteru za šampionom i aktuelnim liderom Premijer lige, ekipom Mančester Sitija, koja sutra u gradskom derbiju igra protiv Junajteda.