13.03.2022.

17:18

LUDILO U PREMIJER LIGI! Haverc SPASIO Čelsi nove BRUKE! Haos u borbi za opstanak! (VIDEO)

Svrake su došle u London sa željom da se brane i uspele su u tome do finiša meča, kada je nemački fudbaler postigao gol i spasio tim iz Londona novog brukanja.

Sa druge strane, Plavci nisu bili previše napadački kao u ranijim utakmicama, te do gola odluke i nisu stvorili neke konkretnije prilike.

Samo minut pre kraja susreta, Haverc je odlično primio loptu u šesnaestercu i smestio je iza leđa nemoćnog Dubravke.

Čelsi je ovom pobedom stigao do 59. boda i trenutno je treći sa deset poena manje od vodećeg Mančester Sitija, koji svoj meč igra u ponedeljak sa Kristal Palasom. Njukasl je ostao na 14. poziciji sa 31 bodom.

Lids je u derbiju začelja savladao Norič i prekinuo seriju od šest uzastopnih poraza. Rodrigo je doneo vođstvo Jorkšircima u 14. minutu, a onda je u sudijskoj nadoknadi vremena usledila drama.

Najpre je Meklin u prvom minutu nadoknade doneo izjednačenje Kanarincima, da bi Gelhart u petom minutu dodatnog vremena pogodio za trijumf domaćina 2:1.

Lids je ovom pobedom stigao do 26 bodova i trenutno je na 16. mestu, dok je Norič i dalje poslednji sa samo 17 poena.

Vest Hem je u još jednom uzbudljivom duelu pobedio Aston Vilu sa 2:1, a svi golovi pali su u drugom poluvremenu.

Jarmolenko je u 70. doveo Čekićare u vođstvo, a prednost je duplirao Fornals 12 minuta kasnije. Konačan rezultat postavio je Remzi u poslednjim sekundama utakmice.

Vest Hem je peti sa 48 bodova koliko ima i šesti Arsenal, ali Tobdžije imaju čak četiri meča manje od gradskog rivala. Aston Vila je ostala deveta sa 36 bodova.

Votford je iznenadio Sautempton slavivši sa 2:1, zahvaljujući dvostrukom strelcu Kučou, dok je Eljunusi ublažio poraz Svetaca.

Važne bodove je odneo i Vulverhempton sa Gudisona, pošto je golom kapitena Kodija "pojeo" Karamele rezultatom 1:0.