17.03.2022.

23:59

KRAJ VELIKE ERE - KRALJICA JE SRUŠENA SA TRONA! Jarmolenko SRUŠIO Sevilju!

Kraljica Lige Evrope je eliminisana! Sevilja je svoj put u drugom takmičenju po jačini na "starom kontinentu" završila već u osmini finala pošto su posle produžetaka poraženi od Vest Hema sa 2:0 (1:0).

Minimalac je bio dovoljan Čekićarima da nadoknade zaostatak iz prvog meča, a strelac jedinog gola u regularnom delu utakmice bio je Tomaš Souček u 39. minutu posle asistencije Majkla Antonija.

Utakmica je otišla u produžetke, a prolaz Vest Hemu obezbedio je Andrej Jarmolenko! Ukrajinac je na teren ušao u 88. minutu, a pobedonosni gol postigao je u 112. Pokušala je Sevilja da se vrati u meč, ali nije bilo ni umeća ni sreće.

Još jedan meč večeras otišao je u produžetke! Ajntraht Frankfurt posle dodatnih 30 minuta obezbedio je mesto u četvrtfinalu Lige Evrope, a najzaslužniji za to je Hintereger koji je u poslednjim momentima meča poravnao na 1:1 i eliminisao Betis!

Španci su golom Iglesiasa u 90. minutu stigli do vođstva koje je meč odvelo u produžetke.