20.03.2022.

16:42

ASISTENCIJA, PA GOLČINA! Vlahović obeležio TRIJUMF Stare dame nad fenjerašem (VIDEO)

Napadač Stare dame namestio je gol Paulu Dibali u 5. minutu, a potom je duplirao vođstvo Torineza polovinom prvog poluvremena.

Ovo je bio prvi pogodak Dušana Vlahovića koji je postigao udarcem glavom, dok trenera Alegrija može da raduje forma srpskog golgetera, za koga je Juventus inkasirao Fiorentini 75 miliona evra.

U tom, pomenutom 29. minutu, De Šiljo je uputio centaršut u šesnaesterac ka napadaču Stare dame, koji je nadvisio čuvare i prvi put u crno-belom dresu zatresao mrežu glavom.

Posle ovog meča, Juventus je četvrti sa 59 bodova, dok Salernitana ostaje poslednja sa samo 16 poena.

U drugom meču dana, desetkovana Verona je otkinula bod na gostovanju Empoliju 1:1 (1:0). Srpski reprezentativci Ivan Ilić i Darko Lazović nisu bili u sastavu gostiju zbog parnih kartona, odnosno, povrede, dok trener Tudor osim njih dvojice nije mogao da računa na još čak devet fudbalera.

Verona je remijem zadržala 10. poziciju sa 42 boda, dok je Empoli sa 33 bodova na 12. mestu.