29.03.2022.

16:42 >> 16:45

DEBAKL U KOPENHAGENU! Danci ubedljivo savladali Srbiju i prekinuli naš fantastičan niz bez poraza!

Neće po dobrom pamtiti ovu utakmicu Piksi i „orlovi“. Domaća selekcija je vršila apsolutnu dominaciju i zasluženo pobedila.

Bolje su Danci otvorili ovaj meč. U 10. minutu zapretio je Eriksen, da bi četiri minuta kasnije gol pokušao da  postigne Dolberg. Obe šanse su neutralisali naši defanzivci, ipak u 15. minutu nisu imali rešenje za šut Melea koji je matirao Rajkovića i obradovao domaće navijače na prepunom Parkenu.

Najozbiljniju šansu naša reprezentacija je imala u 38. minutu kada je Mitrović asitirao Kostiću kme je nakon toga blokiran šut.

Imala je strašnu šansu Danska u sudijskoj nadoknadi, ali Norgor je pogodio stativu.

Već u 52. minutu Lindrem je pogodio za 2:0 i na fantastičan način je tako otvorio drugi period igre.

Treći gol za Dance postiže Kristijan Eriksen pet minuta kasnije na opšte oduševljenje publike.

Do kraja meča dominatnija je bila Danska, dok je naša reprezentacija par puta zapretila.

Imao je dve šanse Radonjić, ali bez uspeha, a u 86. minutu odličan šut Filipa Kostića je odbranio Kasper Šmajhel.

Nije ovo bio dobar meč za naše momke, ali u pitanju je ipak samo prijateljska utakmica.

Danska je tako prekinula niz Srbije od osam uzastopnih utakmica bez poraza.

DANSKA - SRBIJA 3:0 (1:0)

STRELCI: Mele 19, Lindstrom 53, Eriksen 57.

STADION: Parken u Kopenhagenu.

SUDIJA: Feliks Cvajer (Nemačka).

Danska: Šmajhel - Norgard, Andersen(Od 66. Nelson), Vestergard - Kristensen, Eriksen(Od 79. Biling), Hojbjerg(Od 66. Hejberg), Mele - Skov Olsen(Od 79. Makso), Lindstrem (Od 56. Larsen) - Dolberg (Od 56. Kornelijus)

Srbija: Rajković – Milenković, Veljković(Od 46. Nastasić), Pavlović(Od 73.S.Mitrović) – Živković(Od 46. Radonjić), Lukić(Od 46. Jović, Od 79. Račić), Gudelj, Kostić – Tadić, S. Milinković-Savić – A. Mitrović (Od 61. Grujić)

Kraj utakmice - Danska je pobedila rezultatom 3:0

86. minut - Brani Šmajhel Kostićev šut

78. minut - Mirniji tok utakmice.

72. minut - Fauliran Mele na ivici šesasterca

67. minut - Prekršaj Vestegrada nad Jovićem

65. minut - Ponovo šutira Radonjić, ovaj puta jače, ali ovaj puta neprecizno

64. minut - Šutira Radonjić pored gola

57. minut - Pogađa Eriksen za 3:0. Vrlo efeketan pogodak danskog reprezentativca

52. minut - Lindrem pogađa za prednost. Odlično je reprezentativac Danske iskoristio grešku naših defanzivaca i matirao Rajkovića

48. minut - Odlična prilika za Mitrovića, ali ostaje 1:0. Odlično se snašao naš napadač u šesaestercu protivničkog tima, ali nije dobro zahvatio loptu

46. minut - Počelo je drugo poluvreeme

POLUVREME - Danska vodi rezultatom 1:0

45. minut - Norgor pogađa stativu

38. minut - Imali su dobro šansu naši reprezentativci. Odlično je dodao Mitrović Kostiću, ali njegov šut je blokiran

32. minut - Danska u konstantoj incijativi. Ponovo su izborili udarac iz ugla

30. minut - Ponovo preti Danska, ovaj put je pokušao Kristensen, lopta je otišla pored gola

27. minut - Malo je falilo da Mele  ponovo zatrese mrežu, ali dobro su intervenisali naši defanzivci, korner za Dansku

21. minut - Odličan centaršut Eriksena prema dolbergu, ali dobro je reagovao Pavlović

15. minut - Gol za Dansku, Mele je pogodio za prednost

14. minut - Imao je priliku Dolberg, ipak sjajno se snašao Veljković

10. minut - Došao je do lopte Erkisen  u šesnaestercu naše reprezentacije, ali spretniji su bili naši igrači

6. minut - Šutirao je Nemanja Gudelj, međutim lopta je otišla preko gola

5. minut - Srbija prv korner na utakmici. Pokušao je Kostić, ali zakačio je loptu Andersen

1. minut - Utakmica je počela

17.30 - SVE JE SPREMNO ZA SPEKTAKL

16.40 - PUN STADION

Domaćin je rasprodao sve karte na Parkenu u Kopanhagenu.

Ovako nešto se u Danskoj za  prijateljsku utakmicu desilo pre 17 godina.

16.35 - Dobrodošli na naš blog posvećen prijateljskoj utakmici Danske i Srbije

Za razliku od Srbije, koja je trijumfovala u Budimpešti autogolom Žolta Nađa, Danska je poražena u proveri od Holandije 2:3, a taj meč obeležio je povratak Kristijana Eriksena u nacionalni tim Skandinavaca.

Pravdu u večerašnjem meču deliće Feliks Cvajer iz Nemačke.