30.03.2022.

00:30

DRAMA SA LAVOVSKIM ZAVRŠETKOM! Produžeci ODLUČILI poslednjeg učesnika Mondijala! Alžir u SUZAMA (VIDEO)

Strelci za Maroko bili su Azedin Unai u 21. i 54, Tarik Tisudali u sedmom minutu nadoknade poluvremena i Ašraf Hakimi u 69. minutu. Gol za Kongo postigao je Ben Malango Ngita u 77. minutu.

Plasman na Svetsko prvenstvo obezbedio je i Tunis, odigravši protiv Malija na svom terenu nerešeno 0:0. Tunis je do Mondijala stigao zahvaljujući pobedi u prvom meču u gostima od 1:0.

Vizu za Katar obezbedio je i Kamerun, Lavovi su u dramatičnom baražu posle produžetaka pobedili Alžir sa 2:1. U regularnom delu meča rezultat je bio 1:0 za Kamerun, u prvom meču u Kamerunu, Alžirci su slavili sa 1:0.

Još ranije, Senegal je na penale elimisao Egipat dok je Gana zahvaljujući golu u gostima izbacila Nigeriju.

Žreb grupa za Svetsko prvenstvo zakazan je za petak, a Mondijal u Kataru je na programu od 21. novembra do 18. decembra.