03.04.2022.

14:45

SRBI SLAVILI SA VIOLOM! VAR doneo sreću Fiorentini, Empoli PROKLINJE tehnologiju! (VIDEO)

Iako je Fiorentina imala inicijativu prvom poluvremenu, Empoliju je poništen gol. u 39.minutu lep gol  postigao je Di Frančesko,  momci u plavom su se poradovali, ali se oglavio VAR i javio glavnom sudiji javio je pre postiganja gola načinjen prekršaj  nad golmanom domaćih, Teraćijanom.

Pogodak je u 53. minutu poništen i "ljubičastima", zbog ofsajda, tako da se Artur Kabral uzalud radovao.

Četiri minuta kasnije Empoli je ostao sa desetoricom pošto je drugi žuti karton, automatski i crveni, dobio Sebastijano Luperto. To su domaći kaznili i samo minut posle toga, gol odluke postigao je Nikolas Gonzales, posle prekida i ubačene lopte Kristijana Barzaglija je sjajno reagovao na centaršut i poslao loptu u levi donji ugao za 1:0.

I to je gledano u VAR studiju, ali je na kraju utvrđeno da je sve bilo regularno i tim sa "Artemio Frankija" je tako stigao do bodova.

Srpski reprezentativci Nikola Milenković i Aleksa Terzić našli su se u timu Viole, popularni Bleki je odigrao ceo meč, dok je bivši igrač Zvezde dobio priliku u 86. minutu umest asistenta kod jedingo gola Biragija.

Fiorentina je posle ovog trijumfa na osmom mestu sa 50 bodova, dok je Empoli na 12. poziciji i ima 33 poena.