09.04.2022.

17:58

"PLAVCI" ISKALILI BES NA SAUTEMPTONU! Čelsi nije imao milosti, Brajton šokirao Arsenal!

Fudbaleri Čelsija  savladali su  Sautempton rezultatom 6:0 na gostujućem terenu u meču 32. kola Premijer lige.

Bila je ovo veoma dominantna partija "plavaca" nakon poraza od Real Madrida u Ligi šampiona (1:3).

Prvi gol da je Alonso na asistenciju Maunta u osmom minutu meča. Zatim je i Mejson Maunt zatresao mrežu u 16. minutu. Treći gol postigao je Tim Verner (21), da bi potom u listu strelaca  upisao i njegov sunardnjak Kai Haverc (31).

Ponovo je Verner bio precizan u 49. minutu, a konačan rezultat je postavio Mejson Maunt u 54. minutu.

Za razliku od Čelsija, njihov gradski rival Arsenal je potpuno podbacio u 32. kolu.

"Topdžije" su poražene na domaćem terenu poražene od Brajtona rezultatom 2:1.

Strelci za "galebove" na ovom meču bili su Leonardo Trosard (28) i Enok Mevepu (67), utešni pogodak za domaći tim postigao je Martin Odegard (89).

Bitan trijumf na gostujućem terenu je ostvario Lids.  Oni su savladali Votford rezultatom 3:0 i tako nastavili svoju borbu za opstanak u Premijer ligi.

Golove za "belce" postigli su Rafinja (21), Rodrigo (73) i  Herison (85).