09.04.2022.

19:37

Rajković sa sjajnih pet odbrana nije bio dovoljan Remsu! Ren nastavio da gazi!

Upisao je Ren petu pobedu u poslednjih šest mečeva u šampionatu Francuske i trenutno je na drugom mestu na tabeli sa 56 bodova, koliko ima i Marsej, ali uz meč manje.

Mreža srpskog reprezentativnca Predraga Rajkovića ostala je mirna do 39. minuta, a onda je Burižo postigao dva gola u razmaku od samo četiri minuta i fudbaleri Rena su u svlačionicu otišli sa prednošću od 2:0! Posle trinaest minuta igre u drugom poluvremenu,Terije je kao brzi voz prošao po levoj strani, ušao u kazneni prostor i snažnim udarcem po zemlji savladao Rajkovića za vođstvo Rena od 3:0. Bio je to njegov 18. gol u sezoni. Mogao je Ren da i ubedljivije vodi, ali je srpski golman sa nekoliko odličnih intervencija pokušao da spasi svoj tim!

Ekipa Remsa se nije predavala. Prvo je Busi već u 60. minutu smanjio na 3:1, da bi osamnaest minuta kasnije domaći iznurili i jedanaesterac koji nije uspeo da realizuje Dumbija. Tri minuta kasnije još jedan penal za Rems, a ovoga puta  Kajuste pogađa za konačnih 3:2. U finišu su gosti uspeli da odbrane minimalnu prednost.

Ekipi Remsa ovo je jedanaesti poraz u sezoni i sa 36 bodova nalaze se na trinaestoj poziciji na tabeli.

LIGA 1 – 31. KOLO

Lorijan - Sent Etjen 6:2 (2:2)