10.04.2022.

17:01

NAPOLITANCI PREGAŽENI PODNO VEZUVA! Fiorentina odigrala za MILAN - borba za SKUDETO nikad dramatičnija! (VIDEO)

Biće drame do kraja sezone u Seriji A! Borba u troje za Skudeto neće dobiti epilog sve do poslednjeg kola, ali bi poraz Napolija na stadionu Dijega Armanda Maradone mogao skupo da košta četu Lučana Spaletija! Fiorentina je kao autsajder stigla podno Vezuva, ali je na krilima Nika Gonzalesa došla do velike pobede i važna tri boda - 2:3 (0:1).

Tokom zimske pauze u Firencu su stigli Žonatan Ikone i Kabral, a obojica su bili strelci u Napulju i doneli pobedu Violi. Francuz je u 66. minutu drugi put na meču doneo prednost Ljubičastima, da bi šest minuta kasnije Kabral potvrdio trijumf.

Fiorentina je povela u 29. minutu preko Nika Gonzalesa, ali je Dris Martens u 58. posle asistencije Viktora Osimena poravnao rezultat i doneo nadu Napolitancima da mogu do bodova. Ipak, zimska pojačanja donela su veliko iznenađenje i saplela domaći tim u trci za titulu.

U finišu meča Nigerijac Viktor Osimen je ublažio poraz Napolija pošto je sjajnim pogotkom u 84. minutu matirao Tarasiana.

U istom terminu Sasuolo je pred svojim navijačima slavio protiv Atalante sa 2:1, a dvostruki strelac u pobedi tima iz Ređo Emilije bio je Hamed Žunior Traore. Ofanzivac iz Obale Slonovače mrežu rivala pogodio je u 24. minutu, a potom i u 61. Uspeo je Luis Muriel da u sudijskoj nadoknadi smanji zaostatak Atalante, ali Boginja provincije nije mogla do potpunog povratka u meč.