15.04.2022.

23:00

ODBRANA MILANA JE OD GRANITA! Rosoneri ne odustaju od Skudeta! Šesti put bez primljenog GOLA (VIDEO)

Vođstvo Rosonerima doneo je Rafael Leao u 11. minutu i činilo se da će se tim rezultatom završiti ovaj duel.

Ipak, u 86. minutu Mezijas je postigao i drugi gol, posle spektakularne odbrane Sirigua, uspeo je iz drugog puta da pošalje loptu u mrežu za 2:0.

Kod ovog pogotka, VAR je morao da reaguje, ali je procenjeno da nije bilo igranja rukom i sudija je pokazao na centar.

Imali su igrači Milana nekoliko prilika do kraja meča da postignu još koji gol, ali je ponovo slaba realizacija bila najveća boljka.

Ovo je bila šesta vezana utakmica za domaćina u kojoj nije primio pogodak, međutim, u fazi napada su morali mnogo bolje. Bar u utakmici sa Đenovom.

Milan je ponovo pretekao Inter na čelu tabele i ima 71 bod, naspram 69 Neroazura, koji imaju i meč manje od Rosonera.