17.04.2022.

17:24

NJUKASL NAPRAVIO KRUPAN KORAK KA OPSANKU! Barnli OTKINUO bodove Vest Hemu!

Novi vikend, novo kolo engleske Premijer lige i nastavak drame u borbi za opstanak. Njukasl je pobedom protiv Lestera, čini se, rešio svoje brige te će naredne sezone ponovo činiti elitu ostrvstvog fudbala, dok je veliki korak ka opstanku napravio i Barnli.

Njukasl je na svom terenu savladalo Lester sa 2:1 posle velikog preokreta, a čovek odluke bio je Bruno Gimaraeš  koji je tokom zime zadužio crno-beli dres. Lisice su povele preko Ademole Lukmana u 19. minutu, da bi deset minuta kasnije Brazilac poravnao rezultat.

Delovalo je da na Sent Džejmsisu neće biti pobednika, a onda je Gimaraeš u 95. minutu iskoristio lošu reakciju Lesterove odbrane i doneo tri boda svom timu.

U drugom meču današnjeg dana Barnli je ostao neporažen na gostovanju Vest Hemu. Gosti su u London stigli nakon što je posle deset godina smenjen Šon Dajš, ali su Veghorstovim golom u 33. minutu došli do boda.

Mogao je Barnli i do čitavog plena budući da su vodili sve do 74. minuta, ali je dobru partiju gostiju pokvario Tomaš Souček posle Lancinijeve asistencije.