18.04.2022.

21:14

MUK POD VEZUVOM! Murinjo i Roma u 91. minutu ŠOKIRALI Napoli! (VIDEO)

Portugalski stručnjak Žoze Murinjo je sa Vučicom donekle pokvario planove Napolitanaca, u trci za Skudeto.

Domaćin je poveo preko Lorenca Insinjea iz penala u 11. minutu i ovaj kapital čuvali su tokom celog meča. Sve do sudijske nadoknade vremena.

Prethodno je Irving Losano srušen u kaznenom prostoru, pa je iskusni napadač rutinski šutirao sa "bele tačke" i izazvao oduševljenje na tribinama.

Roma je u 39. minutu mogla do izjednačenja, ali je šut Lorenca Pelegrinija zaustavila prečka, pa se na poluvreme otišlo vođstvom domaćih od 1:0.

Novu sjajnu priliku za Vučicu propustio je Tami Abraham u u 61. minutu, kada se spetljao u petercu i do lopte nije uspeo da dođe, pa je "zicer" propao.

Izgledalo je da će Napoli ispuniti plan i upisati sva tri boda, uprkos stalnim napadima Rome, naročito nakon sjajne odbrane Aleksa Mereta iz peterca nakon što se tu u izglednoj šansi našao Zaniolo.

Konačan rezultat u 90+1. minutu postavio je Stefan El Šaravi, posle dodavanja Abrahama i preciznim šutem poslao loptu u mrežu Napolija za veliko slavlje i konačnih 1:1.