19.04.2022.

22:50

INTER U FINALU KUPA! Strašni Lautaro RAZBIO Rosonere! (VIDEO)

Već u 4. minutu Kolumbijac je iskoristio zbunjenost u odbrani Rosonera i posle asistencije Matea Darmijana "zakucao" loptu u desni gornji ugao.

Šok na samom startu meča potpuno je demoralisao igrače Milana, koji su, ipak, mogli do izjednačenja u 30. minutu, kada je Kalabrija oprobao udarac sa ivice šesnaesterca, ali je njegov šut sa distance odbranio Handadović.

I onda novi udarac za Piolijev tim. U samom finišu prvog poluvremena, ponovo je na scenu stupio Lautaro Martinez.

Napadač Neroazura je u 40. minutu fantastično primio loptu u kaznenom prostoru, upućenu od strane Koree, a potom još lepše lobovao istrčalog Mainjana, udvostručivši prednost domaćina.

Konačnih 3:0 postavio je Robin Gosens osam minuta pre kraja. Na isteku 82. minuta, nemački reprezentativac je odlično odreagovao nakon dodavanja Brozovića, prošao kroz odbranu Rosonera i pogodio rašnje Mainjanovog gola.

Za novi trofej na klupi Intera, trener Simone Inzagi predvodiće svoj tim protiv pobednika meča Juventus - Fjorentina. U prvom susretu, Stara dama je slavila u Firenci sa 1:0. Revanš je na programu u sredu.