24.04.2022.

14:31

TREĆA POBEDA U NIZU, PALA I FIORENTINA! Salernitana samo 3 boda od sigurne zone!

Nakon novog trijumfa, trećeg u nizu, Salernitana se nalazi na samo tri boda od sigurne zone sa 25 bodova, dok je Fiorentina sedma sa 56 bodova.

Domaćin je poveo već u devetom minutu, posle kornera Bohinena najviši Milan Đurić je bio najviđi u skoku i  preciznim udarcem glavom zatresao mrežu rivala.

Mučila se Fiorentina nakon toga da napravi dobar napad, sve do 64. minuta kada je Odriozola probio po desnoj strani i uposlio Rikarda Saponaru koji je bio nemilosrdan u kaznenom prostoru. za izjednačenje 1:1.

Činilo se da će se meč završiti bez pobednika, ali Federiko Bonacoli je u 79. minutu iskoristio grešku odbrane "ljubičastih" i doneo svom timu treću uzastopnu pobedu u šampionatu Italije.

Reprezentativac Srbije Nikola Milenković odigrao je čitav meč za Fiorentinu, dok je Aleksa Terzić ušao u igru u 67. minutu.