24.04.2022.

18:16

BORDO I MEC TUGUJU! Nisu više članovi elitnog društva Francuske!

Fudbaleri Nanta savladali su Bordo rezultatom 5:3 u 34. kolu francuske Lige 1. Bordo je vodio  sa 2:0 već posle 18 minuta igre pošto je prvo Mbaje Nijang doveo goste do prednosti koju je udvostručio Dilrosun.

Ipak, gosti su sve uprskali  u prvih pet minuta drugog poluvremena. Kulibali je smanjio prednost Bordoa, a izjednačenje Nantu autogolom doneo Rikardo Mangas. Bordo je ponovo poveo u 68. minutu preko Kvatenga, a umesto da im to da krila da stignu do važne pobede,  Nant je ponovo izjednačio u 72. minutu drugim golom Kulibalija, a potpuni preokret doneo je Moses Simon četiri minuta kasnije. Konačnih 5:3 postavio je Osman Bukari.

Fenjeraš Mec je na svom terenu poražen od Bresta sa 1:0. Strelac odlučujućeg pogotka bio je Jusef Belali u 27. minutu. Klermon je iskosritio poraze konkurentata u borbi za opstanak i osovjio veliki bod posle preokraeta protiv Anžea, bilo je 2:2. Gosti su vodili na poluvremenu sa 2:0, golove su postigli Muhamed Ali Čo I Ismael Traore. Uspeli su domaći da se vrate u meč i stignu do boda golovima Mohameda Baja i Lukasa da Kunje.

Tiram je doneo radost navijačima Nice i ostavio svoj tim u borbi za opstanak golom u 93. minutu za pobedu od 1:0 protiv Troe.