26.04.2022.

23:34

NAJVEĆI FUDBALSKI HAZARDER! Benzema šmerskim potezom utišao Emirejt, ovakav penal se retko viđa (VIDEO)

Palo je čak sedam golova na ovoj utakmici, a iako je Siti pobedio, utakmica će se najviše pamtiti po potezu Karima Benzeme.

Najpre je u prvom poluvremenu postigao sjajan gol i vratio Real u život u momentu kada su građani vodili 2:1, a zatim je izveo neverovatan penal pri rezultatu 4:2 za domaći tim.

Sudija u 88. minutu dosudio penal za Real zbog igranja rukom Laportea, a odgovornosti se prihvatio iskusni Francuz.

Naspram sebe je imao sjajnog golmana Edersona i pun stadion navijača Sitija, a onda je izveo "panenku"  i to na fenomenalan način. Loptu je poslao tik ispod prečke, a stadionom je zavladao muk.

Iako imaju gol zaostatka Real će šansu za plasman u finale imati za sedam dana ako budu bolji od Sitija na svom stadionu.