06.05.2022.

20:55

PREOKRET NA MEACI! Empoli GAZIO Inter, a onda je Šampion NAGAZIO gas do daske! (VIDEO)

Niko nije mogao da nasluti ovakav epilog, posle sjajne igre Empolija u prvih pola časa, kada su postigli dva gola, uz jedan poništen.

Izgledalo je da Neroazurima nema povratka, kada su Pijamonti (5.), na asistenciju Zurkovskog, i Asani (28.) pogodili za vođstvo gostiju od 2:0.

Radovali su se gostujući igrači i u 8. minutu, pošto je Zurkovski zatresao mrežu Handadoviča, međutim, posle intervencije VAR-a gol je poništen zbog ofsajd pozicije.

Nisu se predavali domaći, pa su za samo pet minuta u finišu prvog poluvremena stigli do izjednačenja.

Na kraju im je priključak donela nespretna reakcija defanzivca Empolija Simonea Romanjolija u 40. minutu igre, a na pauzu su dve strane otišlje poravnate nakon što je u 45. minutu svoj prvi pogodak postigao Lautaro Martines.

Isti igrač je doneo svojoj ekipi preokret u nastavku kada je u 64. minutu igre njegov udarac završio iza leđa Vikarija.

Do kraja se još samo Aleksis Sančes upisao u strelce u nadoknadi vremena, time overivši trijumf svoje ekipe.

Inter se ovim trijumfom vratio na čelo tabele, uz bod više od Milana, koji u 36. kolu gostuje Veroni.

Empoli je na 14. mestu i odavno su obezbedili opstanak u italijanskoj fudbalskoj eliti.