06.05.2022.

19:58

HLADAN TUŠ NA MEACI! Empoli ŠOKIRAO Inter akcijom iz UDŽBENIKA! Gol kao na video igrici! (VIDEO)

Drugi im je, istina, poništen zbog nedozvoljene situacije, ali je zato vodeći bio kao iz fudbalskih udžbenika.

Empoli je do vođstva stigao već u 5. minutu posle akcije kao na igrici, savršene kombinatorike nekolicine gostujućih igrača od gola do gola!

Akciju je započeo golman Vikarijo, koji je, iako pod pritiskom rivala, rutinski dodao najbližem saigraču, ovaj hladnokrvno kratkim pasom proigrao sebi najbližeg saigrača, koji je potom "izbacio" Piamontija da jurne po krilu.

Šokirani defanzivci Intera nisu bili spremni za ovaj kontranapad. Piamonti je trčao poput Useina Bolta, a onda i maestralno centrirao na peterac gde je u klizećem startu Simon Zurkovski pokupio loptu i nadmudrio golmana Handanoviča.

Uspeli su domaći, ipak, do kraja poluvremena da izjednače na 2:2. Najpre autogolom Romanjolija u 40. minutu, da bi samo pet minuta kasnije Lautaro Martinez na asistenciju Čalhanoglua vratio utakmicu na početak.