08.05.2022.

17:15

KRAGUJEVAC SLAVI LALATOVIĆA! Radnički ZA PET MINUTA okrenuo Proleter!

Ne odustaje Radnički od ostanka u eliti! Kragujevčani su bili na ivici ambisa na Čika Dači, ali je četa Nenada Lalatovića u finišu meča uspela da preokrene rezultat i savlada novosadski Proleter u petom kolu plej-auta Superlige Srbije - 2:1 (0:1).

Radnički je bio daleko bolji rival u prvom poluvremenu, ali Kragujevćani nisu uspeli da materijalizuju dominaciju. Najbolju šansu je propustio kapetan Marko Mirić koji je u 29. minutu promašio penal, a surova kazna stigla je u sudijskoj nadoknadi. Jovanović je matirao Ognjena Lukića i doneo prednost Proleteru.

Delovalo je da će Novosađani osvojiti čitav plen na Čika Dači, ali su fudbaleri Radničkog uspeli da preokrenu meč u poslednjih pet minuta. Tomić je u 86. "sa kreča" poravnao rezultat, da bi posle samo 200 sekundi Đorđe Maksimović sačuvao tri boda u Kragujevcu.

Radnički će u sledećem kolu na megdan Spartaku iz Subotice koji je osigurao ostanak u Superligi, dok Proleter gostuje Kolubari.